OGŁOSZENIA

Podsumowanie majówki w KPP w Gołdapi

Prawie  60 wykroczeń przekroczenia dopuszczalnej  prędkości, jeden kierujący pod wpływem alkoholu oraz  kilkadziesiąt interwencji. Policjanci Komendy Powiatowej  Policji w Gołdapi podsumowali  majówkę.

Od piątku  29 kwietnia do 3 maja br. funkcjonariusze  z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi prowadzili wzmożone prewencyjne działania p.n. „Bezpieczny Weekend – Majówka.”

Podczas długiego weekendu patrole ruchu drogowego koncentrowały się przede wszystkim na eliminacji nietrzeźwych kierujących a także na kontrolowaniu prędkości pojazdów na drogach.
 
Efektem tych działań było zatrzymanie prawa jazdy  30-letniemu mężczyźnie, który w poniedziałkowy ranek zdecydował się  na prowadzenie  samochodu mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. W tej sprawie zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.
 
W ramach przydzielonych zadań policjanci podczas codziennej służby w okresie majówki prewencyjnie mierzyli prędkość pojazdów na głównych szlakach komunikacyjnych w powiecie.
 
W rezultacie przeprowadzonych 88  kontroli pojazdów mundurowi wystawili łącznie  62 mandaty karne. W zdecydowanej większości za przekroczenie dopuszczalnej  prędkości i inne przewinienia takie jak min. za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.
 
Miniony majowy weekend obfitował także w zwiększoną ilość podjętych  interwencji. Policjanci prewencji wyjeżdżali  prawie 70 razy na zgłoszone do dyżurnego interwencje. W konsekwencji podjętych działań zatrzymano 2 osoby. Jeden z mężczyzn trafił do policyjnego aresztu do wyjaśnienia sprawy a drugi został zatrzymany do wytrzeźwienia.
Drzewka Perfekt Abies
Fotowoltaika
PK Serwia
Proniek
Niebo w Gębie
Rol-Masz
Rostek, Rawinis
Ubezpieczenia
Eko-pal