Podsumowanie dzisiejszego poranku. Policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę!

Podsumowanie dzisiejszego poranku. Policjanci ostrzegają kierowców i apelują o rozwagę! źródło zdjęcia:

Zmienna, zimowa pogoda to zawsze wyzwanie dla kierowców. Plusowa temperatura w dzień a minusowa w nocy spowodowały, że na drogach naszego powiatu w wielu miejscach było ślisko. Doszło do trzech zdarzeń drogowych – na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę – lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie! 

Zima nie rozpieszcza kierowców. Czy to mrozy, śnieg, wiatr, szadź i śliska nawierzchnia, czy roztopy i błoto pośniegowe – warunki mogą być bardzo zmienne i wymagające.

Na terenie naszego powiatu po niedzielnej odwilży w dzień i nocnym mrozie na drogach było bardzo ślisko, a przy śliskiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność a kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Przekonały się o tym dzisiaj (22.02.2021 rok) trzy kobiety, które straciły panowanie nad swoimi autami.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 7:30 na drodze wojewódzkiej nr 650 w miejscowości Marcinowo. Policjanci ustalili, że kierująca audi jadąc od Gołdapi w kierunku Grabowa nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdnie, po czym auto wpadło do rowu i wywróciło się na dach. Na szczęście nic jej się nie stało. 28-latka jechała sama, była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

 

Kolejne zdarzenie miało miejsce na tej samej trasie kilka minut godz. 8:10.  W miejscowości Wronki Wielkie kierująca vw golfem jadąc do Gołdapi również w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków, na łuku drogi straciła panowanie nad autem, zjechała na przeciwległy pas, a następnie do rowu, gdzie samochód wywrócił się na bok. 57-lenia kierująca trzeźwa, nie przewoziła pasażerów i nie odniosła żadnych obrażeń. Została przez policjantów pouczona.

 

Do trzeciego zdarzenia doszło około godz. 8:25 w miejscowości Jurkiszki w gminie Gołdap. Policjanci, którzy byli na miejscu ustalili, że 31-letnia kierująca vw polo jadąc od Dubeninek do Gołdapi, na łuku drogi w wyniku niedostosowania prędkości do warunków pogodowych straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas jezdni, następnie do rowu, gdzie pojazd wywrócił się na dach. Kobieta jechała sama, pomoc medyczna została jej udzielona na miejscu. 

Źródło: KPP Gołdap

Komentarze

 • Oburzony

  2021-02-23 17:32:26

  Zapraszam po zabranie części od auta w miejscowości Wronki bo to nie miejsce do zaznaczenia własnej głupoty

 • NIC

  2021-02-22 21:34:38

  co w tej sprawie robi Pani starosta ????? NNNNNIIIIIIICCCCCC

 • ja

  2021-02-22 15:31:24

  Czy ktoś mi wytłumaczy,jak to jest dwie kolizje drogowe jedna kierująca otrzymała mandat karny za spowodowanie kolizji a druga kierująca pouczenie,ciekawe ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.