OGŁOSZENIA

Podsumowanie działań „Prędkość”- 29 mandatów oraz 10 pouczeń w jeden dzień

W piątek (19.04.2024 r.) policjanci Zespołu Ruchu Drogowego aktywnie uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach pn. „Prędkość” koordynowanych przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Mundurowi od wczesnych godzin rannych prowadzili statyczne pomiary prędkości, których głównym celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. Prowadzone statystyki potwierdzają, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. W trakcie akcji policjanci ujawnili blisko 40 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego, z czego aż 95 % dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Zatrzymani do kontroli drogowej niechlubni „rekordziści” jechali z prędkością o 31-40 km/h większą niż powinni. Amatorzy szybkiej jazdy otrzymali mandaty karne w wysokości 800 złotych oraz 9 punktów karnych. Funkcjonariusze ogółem ukarali 29 kierowców oraz pouczyli 10 kierujących.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości oraz zachowanie wzmożonej czujności m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi