Podrobili stronę Allegro i sprzedają iPhone’y za 100 zł

Podrobili stronę Allegro i sprzedają iPhone’y za 100 zł źródło zdjęcia:

CERT Polska ostrzega przed ofertami na stronach udających serwis Allegro. Oszuści podszywają się pod znaną markę, aby zyskać zaufanie ofiary i wyczyścić jej konto bankowe.

 

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Podrobili stronę Allegro i sprzedają iPhone’y za 100 zł

Na facebookowych grupach pojawiają się oferty w stylu: „sprzedam iPhone’a 7 za symboliczne 100 zł, bo nie jest mi potrzebny, a wyrzucać do kosza jednak szkoda”. Autor takiej wiadomości podaje do siebie numer kontaktowy, a zainteresowanych zakupem kieruje do swojej oferty na Allegro Lokalnie. Problem w tym, że to nie jest prawdziwa strona Allegro Lokalnie, a jedynie jej klon.

 

Po kliknięciu przycisku „Kup teraz” ofiara jest przekierowywana do kontrolowanego przez przestępców panelu bankowości elektronicznej, gdzie pozyskiwane są dane potrzebne do odzyskania dostępu do konta bankowego (PESEL, nazwisko panieńskie matki). Obecnie celem są konta w bankach Millennium, mBank, Pekao, PKO oraz ING – informuje CERT Polska.

 

Źródło:  spidersweb, cert

Komentarze

  • sQbany

    2020-09-03 09:34:43

    Po co zakrywacie Imie i Nazwisko tej osoby? Ja znam, poniewaz byłem zainteresowany ogłoszeniem na fb, tym za 100zl. Na szczęście nie kupiłem. Chcecie ? Podam "jej" imię i nazwisko !!!