Podpisano umowę na modernizacje przejść dla pieszych.

Podpisano umowę na modernizacje przejść dla pieszych. źródło zdjęcia: https://powiatgoldap.pl/powiat-goldapski-stawia-na-aktywne-przejscia-dla-pieszych/?fbclid=IwAR2g4nr3ApP7LjZbCwfnSyCfv-6KdJjGcHY331SRLf3bgctB9Ii3eIXCjIw

Dziś w Starostwie Powiatowym w Gołdapi starosta gołdapski Marzanna Wardziejewska i wicestarosta Andrzej Ciołek przy kontrasygnacie skarbnik Bożeny Radzewicz podpisali umowę na modernizację przejść dla pieszych w ramach zadania pn. „Ochrona pieszych dzięki aktywnym znakom na drodze powiatowej nr 4812N – ul. Kościuszki w Gołdapi”.

Aktywne przejścia dla pieszych, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania infrastrukturalne. Powstaną na ulicy Kościuszki w Gołdapi, przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki. Będą to pierwsze tego typu przejścia dla pieszych w mieście.

Kluczowym elementem aktywnego przejścia jest pulsacyjne żółte światło, które uruchamia się za pomocą czujnika ruchu. Wykrywa pieszych zbliżających się do „zebry” i uruchamia sygnał ostrzegawczy dla kierowców. Przejście wyposażone będzie także w punktowe elementy typu LED, również pulsujące po wykryciu pieszego.

Środki finansowe na ten cel Powiat Gołdapski pozyskał z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 i 2020”. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych na przejściach dla pieszych.

Źródło:https://powiatgoldap.pl/powiat-goldapski-stawia-na-aktywne-przejscia-dla-pieszych/?fbclid=IwAR2g4nr3ApP7LjZbCwfnSyCfv-6KdJjGcHY331SRLf3bgctB9Ii3eIXCjIw

Komentarze

  • Rafał

    2019-09-22 20:20:59

    Na ulicy Paderewskiego przydałyby się takie aktywne przejścia lub zainteresować w nowe latarnie. Ponieważ nocą lub jak robi się "szarówa" kompletnie nie widać pieszych którzy wchodzą na jezdnie. Jest to poprostu tragedia. Pozdrawiam.

  • Ela

    2019-09-22 20:15:16

    A może Pani starosta pomyśli o modernizacji ulicy Kościuszki. Bo tam jest strasznie. Chodniki paskudne że aż strach. A tamtędy wprowadzamy i widzimy dzieci do szkół. Może czas najwyższy tę drogę zmodernizawac a nie łata tylko dziury .