OGŁOSZENIA

Podejrzany o zabójstwo został zatrzymany – grozi mu dożywocie

Zarzut zabójstwa usłyszał 38-latek, którego zatrzymali policjanci z Gołdapi. Do zbrodni miało dojść na terenie ogródków działkowych, a jej ofiarą jest 43-letni mężczyzna. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

Informację o zdarzeniu oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał w miniony piątek (21.10.2022) wcześnie rano kilka minut po godzinie 5:00.

Zgłaszający oznajmił, że na terenie ogródków działkowych znalazł martwego kolegę. Natychmiast na miejsce pojechał patrol prewencji.

Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie znajdując na jednej z działek znanego im 43-latka, który nie dawał oznak życia. Policjanci zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu prokuratora i grupy dochodzeniowo – śledczej.

Kryminalni na czele z technikiem kryminalistyki oraz nadzorującym czynności procesowe prokuratorem przystąpili do oględzin miejsca. Zostały także zabezpieczone ślady. Wstępne czynności przeprowadzone już na terenie ogródków działkowych wykazały, że do śmierci 43-latka mogły przyczynić się inne osoby.

Policjanci po sprawdzeniu okolicznego terenu zatrzymali trzy osoby, które mogły mieć informacje na temat tego zdarzenia lub bezpośredni z nim związek. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Następnie śledczy pracujący nad tą sprawą ustalili i przesłuchali świadków. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie jednemu z zatrzymanych zarzutu zabójstwa. 38-latek był już wcześniej karany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Olecku, która nadzoruje śledztwo w tej sprawie, sąd aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Zgodnie z kodeksem karnym za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.