OGŁOSZENIA

Podejrzani o rozbój z użyciem noża na mieszkańcu powiatu gołdapskiego zatrzymani

Gołdapscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na mieszkańcu powiatu gołdapskiego z użyciem noża. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące obu podejrzanych.

Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara nawet 20 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (30.01.2024r.) w godzinach popołudniowych w jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki. Wtedy to dwóch sprawców w wieku 36 i 40 lat miało napaść na mężczyznę.

Łupem napastników padły pieniądze, telefon oraz portfel. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Gołdapi o całym zdarzeniu dowiedzieli się od dzielnicowego, który dzięki bardzo dobrej znajomości swojego rejonu uzyskał informację o zdarzeniu.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i przesłuchali świadków. Śledczy wraz z dzielnicowym szybko wytypowali krąg osób podejrzanych. W konsekwencji dalszych działań policjanci zatrzymali do wyjaśnienia dwóch mężczyzn.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą ustalili, że podczas napadu sprawcy grozili pokrzywdzonemu nożem. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanym zarzutów popełnienia przestępstwa rozboju.

Następnie, na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców tego przestępstwa na najbliższe trzy miesiące.