OGŁOSZENIA

„PIORUNY” na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Płetwach.

W dniach 11-12 grudnia br. w Olecku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski oraz Finał Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Do rywalizacji o najwyższe trofea w Polsce stanęli również zawodnicy Gołdapskiego klubu MUKS PIORUN Gołdap. Nasze miasto reprezentowała 10 osobowa grupa, która podczas całej imprezy zdobyła 10 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 4 brązowe).

Laura Kozłowska została Mistrzynią i Wicemistrzynią Polski, Oskar Kozłowski Wicemistrzem Polski, a Hanna Namiotko brązową medalistką.
Nasza sztafeta w składzie: Laura Kozłowska, Hania Prochowicz, Antek Kisielewski i Oskar Kozłowski zdobyła dwa brązowe medale, zajmując III miejsce na 4x50m PP i III miejsce na 4x50m BF.

Jak to zwykle bywa, nie zabrakło mocnych miejsc poza podium. Bardzo mocno popłynął Antek Kisielewski i na dystansie 200m i 400m BF zajął 4 miejsca, oraz Inga Naszkiewicz, która uplasowała się na 4 miejscu na 200m BF i 5 miejscu 400m BF. Świetnie popłynęli również: siostry Oliwia i Amelia Przekop, Juliusz Walkiewicz, Hanna i Wojtek Prochowicz. Wszyscy mocno poprawili swoje życiowe czasy, i gdyby nie to, że rywalizowali z rocznikiem starszym to z pewnością zdobyliby nie jeden medal.

13 miejsce 25m PW

Podczas imprezy został również rozstrzygnięty Klubowy Puchar Polski w Pływaniu w Płetwach, który składał się z trzech rund i finału. Trzech zawodników naszego klubu zajęło wysokie miejsca na podium i zostali nagrodzeni pucharami:
II miejsce w klasyfikacji generalnej Klubowego Pucharu Polski
III miejsce w klasyfikacji generalnej III rundy Klubowego Pucharu Polski w kat. E.
Hania Prochowicz
II miejsce w klasyfikacji generalnej klubowego Pucharu Polski
II miejsce w klasyfikacji generalnej III rundy klubowego Pucharu Polski w kat. D.

Tym oto ostatnim sukcesem kończymy starty tego roku. Był to bardzo ciężki czas dla naszych zawodników, dużo startów, treningów, wyjazdów i wyrzeczeń. Daliście radę i spisaliście się na medal. Wielkie brawa i gratulacje wszystkim PIORUNKOM.