OGŁOSZENIA

„Pioruny” na Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur.

W sobotę (4.12) na Olsztyńskiej pływalni Aquasfera spotkali się pływacy z 41 klubów z Polski, Litwy i Ukrainy. 737 zawodników walczyło o Puchar Prezydenta Olsztyna w V Międzynarodowych Mistrzostwach Warmii i Mazur w pływaniu. Nasze miasto reprezentowała 7-osobowa grupa zawodników z klubu MUKS Piorun Gołdap.

Na zawody wyjechaliśmy wcześnie rano około godziny 5:45, a do domów wróciliśmy przed północą. To był bardzo ciężki i długi dzień, zawody trwały około 11 godzin, z krótką przerwą na obiad. Konkurencja i poziom sportowy był bardzo wysoki.

Tym razem udało się zdobyć dwa srebrne medale, które wywalczyła Laura Kozłowska w konkurencji 50m i 100m stylem grzbietowym.

Tuż za podium, mocne 4 miejsce zajął Karol Nowak na dystansie 50m stylem klasycznym. Karol zajął również 6 miejsca na 50m i 200m stylem dowolnym. Wszyscy nasi zawodnicy poprawili swoje czasy i w większości swoich startów uplasowali się w pierwszych 10.

Inga Naszkiewicz i Oskar Kozłowski podjęli wyzwanie zmierzenia się na najdłuższych dystansach. Inga płynęła 800m i zajęła 5 miejsce, Oskar 1500m i zajął 7 miejsce. Oskar w wyścigu na 100m stylem grzbietowym zajął 9 miejsce. Bardzo dobre miejsca zajęli również: Antek Kisielewski (7 miejsce 50m stylem klasycznym, i 8 miejsce: 50 m stylem dowolnym i grzbietowym), Juliusz Walkiewicz (8 miejsce 50m stylem dowolnym, 9 miejsce 100m stylem grzbietowym, 10 miejsce 50m stylem grzbietowym) i Izabela Ćwirko (10 miejsce 100m stylem grzbietowym i 12 miejsce 50m stylem dowolnym).

Dziękujemy za doping i wsparcie.

Za tydzień walczymy w Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach – trzymajcie kciuki.