OGŁOSZENIA

Pioruny doskonale rozpoczęły sezon zdobywając aż 20 medali!

W miniony weekend (24-25.09 br.) ekipa MUKS Piorun Gołdap wzięła udział w Mistrzostwach Makroregionu Europy północno-wschodniej w Pływaniu w Płetwach- Finswimming North Cup-Olecko Lega. Była to jednocześnie III Runda Klubowego Pucharu Polski.

Do zawodów zgłosiło się 147 zawodników z 15 klubów z Polski, Litwy i Estonii. Nasz klub i miasto reprezentowała dwunastoosobowa grupa. Z której trzech zawodników Inga, Antek i Oskar dołączyli do zawodów prosto z Greckiej podróży! Pomimo zmęczenia oraz dłuższej przerwy od treningów dali radę.

Podczas całej imprezy Pioruny zdobyły aż 20 medali: 4 złote, 7 srebrnych, 9 brązowych!

Sztafeta 4x50m BF w składzie: Laura Kozłowska, Inga Naszkiewicz, Juliusz Walkiewicz i Antek Kisielewski zdobyła II miejsce. Piorunki pokazały moc, siłę i miłość do sportu,  gdyż w trakcie przerwy między blokami pływackim dali radę również wystartować w XXX Crossie Gołdapskim. I to w doskonałym stylu, a Laura i Julek zdobyli nawet I miejsca!

Debiut w zawodach w pływaniu w płetwach miało czterech zawodników z naszej młodszej grupy: Zuzia Radziszewska, Asia Chocianowicz, Kamila Bujnowska i Dominik Łaban. Popłynęli oni bardzo dobrze. Należą im się wielkie brawa za odwagę. Zuzia Radziszewska najmłodsza Piorunka zdobyła aż dwa medale- złoty i srebrny.

Była to dla nich doskonała lekcja i możliwość zdobycia sportowego doświadczenia, które na pewno zaowocuje podczas kolejnych startów.

W klasyfikacji generalnej w swoich kategoriach wiekowych Laura Kozłowska została najlepszą zawodniczką i zdobyła I miejsce, a Hania Prochowicz i Juliusz Walkiewicz zajęli III miejsca.

Serdecznie gratulujemy i życzymy, aby ten sezon obfitował w same sukcesy!