OGŁOSZENIA

Piknikowo, rodzinnie, BLISKO

W minioną sobotę odbył się Piknik Rodzinny w Parku Miejskim. Inicjatywa organizacji takiej imprezy wyszła ze strony mieszkańca. Została wyłoniona w konkursie na inicjatywy oddolne, ogłoszonym przez Bibliotekę Publiczną w Gołdapi w ramach działań projektu BLISKO, pod nazwą „SPOTKAJmy się w Bibliotece”, który jest dofinansowany z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorami imprezy była Biblioteka Publiczna w Gołdapi oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Gołdapi. Imprezę poprowadziła Małgorzata Kosik, znana jako DJ Miki – autorka książek i płyt z muzyką dla dzieci.

Dzięki realizacji zgłoszonej inicjatywy w czasie trwania pikniku na dzieci i dorosłych czekały różne atrakcje. Warsztat Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego przedstawił bajkę z teatrzyku kamishibai pt. „Nasze marzenia”, napisaną i zilustrowaną przez uczestników i instruktorów tychże warsztatów.

Przedstawicielka Gołdapskiej Nieformalnej Grupy Amazonek oraz autorka książek Gosia Kosik czytały bajki dla dzieci w zaaranżowanej przestrzeni. Przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gołdapi dzieci miały możliwość skorzystania z dmuchanych zjeżdżalni oraz upiec kiełbaski w przygotowanej strefie ogniskowej.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi przygotowała wiele działań edukacyjno-animacyjnych związanych z bezpieczeństwem podczas zbliżających się wakacji.

Nadleśnictwo Gołdap –Lasy Państwowe zaprosiły do własnoręcznego wykonania eko- toreb oraz poznawania fauny i flory naszej przyrody. Stowarzyszenie „Dobry Start” przeprowadzało z dziećmi zajęcia sensoryczno- animacyjne.

W czasie pikniku dzieci miały możliwość zrobić zdjęcie i zatańczyć ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek. Całe rodziny zapraszaliśmy do udziału w konkursach rodzinnych, grach plenerowych. Każdy mógł zaprogramować roboty Photon, pobawić się w klasy, pokolorować obrazki, puszczać  bańki mydlane oraz zrobić tatuaż brokatowy.

Miłośnicy zdjęć mogli wykonać sobie zdjęcia w fotoramkach specjalnie przygotowanych na tą imprezę. Na zakończenie wręczono nagrody laureatom konkursów, a DJ Miki rozdawała książki i kwiaty balonowe dla najbardziej aktywnych dzieci.

Pogoda nam dopisała, humory także, zaś cała impreza okazała się być świetną okazją do spędzenia wspólnie rodzinnego czasu.


Do realizacji pikniku włączyły się również: Dom Kultury w Gołdapi, Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi za co serdecznie dziękujemy.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

Drzewka Perfekt Abies
Rol-Masz
Fotowoltaika
Rostek, Rawinis
Ubezpieczenia
Niebo w Gębie
Proniek
PK Serwia
Eko-pal