OGŁOSZENIA

PIJANY doprowadził do kolizji i UCIEKŁ

Policja, samochód, auto,

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 47-latek, który mając ponad 3 promile prowadził osobowego volkswagena. Sprawca, wyprzedzając kilka aut jednocześnie doprowadził do kolizji i odjechał z miejsca zdarzenia.

Pojechał za nim jeden ze świadków, w którego samochód uderzył pijany kierowca. Pokrzywdzony ujął 47-latka i powiadomił służby.

Informację o nietrzeźwym kierującym dyżurny gołdapskiej policji otrzymał wczoraj około godz. 13:40. Zgłaszający poprosił o pilny przyjazd policjantów do jednej z miejscowości na terenie powiatu gołdapskiego, gdzie ujął nietrzeźwego kierowcę. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci drogówki. Na miejscu ustalili, że w miejscowości Banie Mazurskie kierujący volkswagenem 47-latek wyprzedzał jednocześnie kilka pojazdów w wyniku czego jadący z naprzeciwka kierowca toyoty by uniknąć kolizji zjechał na pobocze.

Tylko refleks i zdrowy rozsądek kierowcy toyoty zapobiegł większej tragedii i skończyło się na obtarciach pojazdów.
Po zdarzeniu kierujący volkswagenem nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Sprawca zdarzenia zatrzymał się dopiero przy jednym ze sklepów.

Kiedy zgłaszający podszedł do kierującego volkswagenem i wyczuł od niego alkohol natychmiast zadzwonił na numer alarmowy i poczekał na przyjazd mundurowych.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 47-latka, po którym okazało się, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Teraz 47- letni mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Karą za tego typu przestępstwo jest pozbawienie wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.