OGŁOSZENIA

Pies wskazał policjantom …drogę do swojego domu

Wczoraj gołdapscy policjanci przeprowadzili nietypową interwencję.  Przed jednym ze sklepów zauważyli przywiązanego na smyczy psa. Dzięki zaangażowaniu  funkcjonariuszy zwierzę szybko trafiło w ręce właściciela. 

W poniedziałek (11.03.2024r.) policjanci z gołdapskiej drogówki przeprowadzili dość nietypową interwencję. O godzinie 19:30 zgłaszający poinformował mundurowych o tym, że przed jednym ze sklepów, od dłuższego czasu znajduje się przywiązany pies. Policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce i rozpoczęli poszukiwania jego właściciela. Mundurowi ustalili, że nie ma go w sklepie, ani w najbliższej okolicy sklepu.

Funkcjonariusze  postanowili więc sami zaopiekować się zwierzęciem. Odwiązali go, uspokoili, a następnie pozwolili aby pies doprowadził ich tropem do swojego właściciela.

Po pokonaniu około 500 metrów policjanci zapukali do drzwi, pod które doprowadził ich piesek. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu znajdowała się roztargniona właścicielka czworonoga.

Jak się okazało poszła ze swoim  pupilem na zakupy i w ferworze sprawunków zapomniała go zabrać do domu. Kobieta nie kryła łez wzruszenia i wdzięczności. W tym przypadku funkcjonariusze zastosowali wobec właścicielki psa pouczenie.