Pierwsze na świecie Muzeum Kaca!

Pierwsze na świecie Muzeum Kaca! źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/alkohol-kaca-przypadku-%C5%9Bmier%C4%87-428392/

Idea utworzenia tej placówki powstała przypadkiem. Gdzie się znajduje? 

Muzeum Kaca mieści się w Zagrzebiu – stolicy Chorwacji. Na pomysł jego utworzenia wpadł Rino Dubokovic i jego koledzy ze studiów, podczas spotkania w barze. 

Wewnątrz muzeum można zobaczyć ekspozycję przedmiotów, które pomysłodawca i jego znajomi zaczęli zbierać już po imprezie. Wśród nich znajduję się między innymi policyjny lizak czy gitara. W obiekcie powstał również minibar z daniami dobrymi na kaca oraz pokój, w którym można sprawdzić swój refleks po założeniu okularów imitujących stan upojenia alkoholowego. Muzeum obejmuje „ścianę wspomnień”, na której każdy odwiedzający może opisać swoją imprezową historię. Mieści się tam również sklep z pamiątkami, który oferuje zakup gry planszowej „Drunkpoly”.

Rino Dubokovic zapewnia, że celem muzeum nie jest wychwalanie picia alkoholu. Pragnie, aby placówka miała również charakter edukacyjny, wskazujący na negatywne skutki jego spożywania.

Muzeum Kaca w Chorwacji jest czynne codziennie od 11 do 23, a bilet wstępu można kupić już za około 17 zł. 

 

Źródło: https://www.radiozet.pl/Podroze-Radia-ZET/Muzeum-kaca-w-Chorwacji.-Pierwszy-taki-obiekt-na-swiecie?

Komentarze    Brak komentarzy