OGŁOSZENIA

Pierwsza pomoc przedmedyczna – szkolenie policjantów

W Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi odbyło się szkolenie policjantów oraz pracowników cywilnych z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze mieli okazję utrwalić wiedzę oraz zasady udzielania pierwszej pomocy, których znajomość jest niezbędna w codziennej służbie.

Bardzo często to właśnie policjanci są pierwszą służbą na miejscu wypadku drogowego lub innego zdarzenia, gdzie narażone jest życie lub zdrowie ludzkie. Wówczas to oni udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym do czasu przyjazdu służb medycznych.

Ratownicy niejednokrotnie podkreślają, że dla ludzkiego życia najważniejsze są pierwsze 4 minuty, gdy tylko dojdzie do zatrzymania krążenia. Dlatego też wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna!

W piątek, 29 lipca br. gołdapscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które zostało zorganizowane w tutejszej jednostce policji.

Zajęcia teoretyczne oraz praktyczne przeprowadził Powiatowy Koordynator Medyczny, starszy ogniomistrz Jacek Klimko – strażak posiadający tytuł ratownika.

Podczas przedmiotowego szkolenia mundurowi i pracownicy cywilni mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa przedmedycznego, a następnie przećwiczyć sposób udzielania pomocy osobom starszym, dzieciom i niemowlakom z wykorzystaniem fantomów.

Szkolenie było przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym i praktycznym. W Gołdapskiej komendzie każdy funkcjonariusz potrafi udzielić pierwszej pomocy!

Rol-Masz
Rostek, Rawinis
PK Serwis 2023
Beauty Space
Ubezpieczenia
Sauna
Proniek
Eko-pal