OGŁOSZENIA

Pierniczkowy zawrót głowy w Boćwince

Pieczenie pierniczków to jedna z najprzyjemniejszych tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci uwielbiają lepić, wycinać i ozdabiać te aromatyczne ciasteczka. Tak też było w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Boćwince, gdzie grupa przedszkolaków pod opieką pań  upiekła świąteczne pierniczki. Ciasto przygotowała jedna z mam.

Dzieci zapoznały się z przepisem i składnikami, z których składa się ciasto. Później samodzielnie je rozwałkowały i za pomocą foremek w kształcie gwiazdek, choinek, dzwoneczków i aniołków, wycinały pierniczki i układały je na blaszkach. Następnie pierniczki trafiły do piekarnika, gdzie upiekły się na złoty kolor.

Następnego dnia dzieci ozdabiały pierniczki lukrem i posypkami. Każde dziecko mogło wybrać, jak chce udekorować swoje pierniczki. Niektóre były proste i eleganckie, a inne kolorowe i fantazyjne. Oczywiście dzieci degustowały swoje wypieki. Są pyszne !

22 grudnia po szkolnej wigilii będzie można kupić wypieki na kiermaszu. Pieczenie pierniczków przez przedszkolaków z Boćwinki to piękny przykład, jak można spędzić czas przed świętami, rozwijając kreatywność, umiejętności kulinarne i współpracę.

Dzieci nie tylko bawiły się świetnie, ale też zrobiły coś dobrego dla innych. Dziękujemy mamom za przygotowanie ciasta na pierniki oraz lukru. Życzymy wszystkim wesołych świąt i smacznego!

Ubezpieczenia
Rol-Masz
Fotowoltaika
PK Serwis 2023