OGŁOSZENIA

Pełen wrażeń, wspomnień i kulturowych doznań KIERUNEK GOŁDAP 2024 za nami! [ fotorelacja ]

Kierunek Gołdap 2024 rozpoczęliśmy od otwarcia wystawy w Galerii K2 Pauliny P. Nowackiej „Ilustracje z szuflady”. Podczas wystawy można było zobaczyć niepublikowane ilustracje, których motywem przewodnim jest piękno natury.

Artystka przybliżyła również nowy projekt ilustracji do książki , której autorką jest Magda Brzezińska.

Następnie w sali widowiskowej Domu Kultury został wyświetlony niemy film „Cyganka Aza”  z 1926 z muzyką na żywo w wykonaniu Waldemara Rychły i przyjaciół.

W sobotę 3 lutego 2024  Anna Dereszowska wystąpiła w sali widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi. Zaprezentowała recital zatytułowany „Instrukcja obsługi kobiety”, czyli zagadki kobiecej duszy i wskazówki naprowadzające mężczyzn, jak do niej trafić.

Recital połączony był dowcipnymi, czasami poradami aktorki na temat miłości, małżeństwa, rozstania. Generalnie stosunków damsko–męskich. Anna Dereszowska jako niezwykle serdeczna, bezpośrednia, kontaktowa osoba, obdarzona przy tym dużym poczuciem humoru bez najmniejszego problemu nawiązała interakcję z publicznością – szczególną rolę w tangu „Rzeź”.

Tego samego dnia w sali widowiskowej wystąpił Wojtek Cugowski w koncercie „Nie czekaj na znak”. W programie koncertu oprócz autorskiej twórczości nie zabrakło klasyki polskiej i światowej muzyki rockowej, a także utworów z repertuaru zespołu Bracia. Doskonały kontakt z publicznością i przekaz muzyki mamy nadzieję długo pozostanie w pamięci publiczności.

Na zakończenie Kierunku Gołdap 4 lutego w sali widowiskowej odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem, który opowiedział czy faktycznie w życiu jest jak w filmie i nie tylko…W związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności dalszy ciąg spotkania był kontynuowany w Galerii K2.

W czasie spotkania będzie można nabyć książki Pana Tomasza Raczka „PERŁA Z LAMUSEM” (w wersji standardowej i kolekcjonerskiej) oraz „KINOPASSANA”.

Tego samego dnia Kierunek Gołdap zakończyliśmy gołdapskim akcentem – jubileuszowym koncertem Roberta Magielnickiego z udziałem przyjaciół oraz byłych i obecnych uczestników zajęć Pracowni Muzycznej prowadzonej przez Roberta Magielnickiego – głównego instruktora Domu Kultury w Gołdapi.

Podczas koncertu były wspomnienia, płynące podziękowania dla Roberta Magielnickiego z okazji 20-lecia pracy jako instruktor zajęć muzycznych.

Jak było – zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

Rol-Masz
Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia