OGŁOSZENIA

Pasowanie na czytelnika w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi

received_1168346663904432

Wraz z początkiem marca do biblioteki szkolnej zawitali uczniowie klas pierwszych.

Celem ich wizyty było uroczyste pasowanie na czytelnika.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, przenieśli się do świata teatru kamishibai, w którym zaprezentowany został utwór Jana Brzechwy pod tytułem „Na straganie”.

Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali piękne ilustracje zmieniające się jak slajdy ukryte w drewnianej skrzynce, przypominającej walizkę oraz wsłuchiwali się w tekst wiersza, którego treść zamieszczona została z tyłu obrazków. Ich prezentowaniu towarzyszył wyjątkowy nastrój, stworzony za sprawą teatrzyku kamishibai.

Po przedstawieniu wiersza uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące jego treści oraz wysłuchali kolejnego utworu mistrza dziecięcej literatury pod tytułem „Pomidor”. Następnie przyszli czytelnicy mogli wykazać się wiedzą na temat warzyw i owoców, które później rozpoznawali z zasłoniętymi oczami, tylko przy pomocy zmysłów węchu i dotyku.

Na koniec pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami poszanowania książek oraz regulaminem biblioteki szkolnej, a uwieńczeniem uroczystości było pasowanie na czytelnika i wypożyczenie pierwszej ksiązki z biblioteki szkolnej.