OGŁOSZENIA

Pamiętajmy o zabezpieczeniu ogródków działkowych na jesień i zimę

W związku z zakończeniem sezonu działkowego policjanci gołdapskiej komendy przypominają właścicielom ogródków działkowych o stosowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Koniec sezonu działkowego to czas, kiedy właściciele ogródków działkowych pozostawiają swoje domki letniskowe bez nadzoru. Ta sytuacja może przyciągać potencjalnych sprawców kradzieży, którzy wykorzystują każdą okazję, aby się „wzbogacić”.

Należy sobie zdawać sprawę, że to właśnie w okresie jesienno-zimowym najczęściej dochodzi do takich przestępstw.

Aby ustrzec się przed włamaniami, a przynajmniej ograniczyć ryzyko poniesienia szkód, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zachęcają do regularnego doglądania swoich ogródków działkowych.

Pamiętajmy, że szkody wyrządzone przez „niechcianych gości” mogą okazać się większe niż tylko skradzione mienie. Często sprawcy dostają się do wnętrza pomieszczenia po wcześniejszym wybiciu szyby, wyważeniu okna czy wyłamaniu zamka w drzwiach. Podczas doraźnych kontroli naszych działek, sprawdzajmy stan zabezpieczenia altanek. Szczególną uwagę zwróćmy na stan zamków. Jeżeli stwierdzimy, że posiadane przez nas zabezpieczenia mogą być niewystarczające – zamontujmy dodatkowe.

Upewnijmy się także, czy w domkach letniskowych nie pozostawiliśmy żadnych wartościowych przedmiotów. Drogie narzędzia elektryczne czy sprzęty kuchenne mogą kusić potencjalnych złodziei. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć swoje mienie, zawsze możemy zastanowić się nad zamontowaniem okiennic oraz wzmocnieniem ościeżnic.

O bezpieczeństwo warto dbać wspólnie z sąsiadami. Na zasadzie wzajemności zwracajmy uwagę na osoby nieznajome, które chodzą po terenie ogrodu. Jeżeli zauważymy nieznany nam pojazd, który parkuje w okolicy, postarajmy się zapamiętać jego numer rejestracyjny i markę. Dobrze też pozostawać ze sobą w kontakcie, dlatego wymieńmy się z sąsiadami swoim numerem telefonu.

W razie wątpliwości i podejrzenia zagrożenia-o swoich spostrzeżeniach niezwłocznie informujmy Policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

 

Beauty Space
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Sauna
Eko-pal
Proniek