OGŁOSZENIA

Pałac Cukiereczek i poszukiwanie tożsamości. Kolejne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki

Powieść „Pchli pałac” Elify  Safak była tematem rozmowy podczas marcowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii Grabowo.

Autorka przedstawia osobliwy obraz mentalności lokatorów jednej ze stambulskich kamienic zwanej Pałacem Cukiereczkiem wzniesionym w latach sześćdziesiątych XX wieku na ruinach dawnych cmentarzy – muzułmańskiego i ormiańskiego.

Powieść w oryginalny sposób ukazuje historie dziesięciu rodzin, wśród których nie brakuje dziwnych i dziwacznych charakterów…

Zagłębiając się w lekturze obserwujemy, a czasami wręcz podglądamy ich skomplikowane relacje, podsłuchujemy rozmowy czy kłótnie i mimowolnie, krok po kroku odkrywamy problemy i tajemnice każdego z mieszkańców skrywane przed wścibskim okiem ciekawskiego sąsiada. Warto przeczytać, choć może nie być łatwo.

W Bibliotece Publicznej w Gołdapi również odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem tematem dyskusji była książka “Matki i córki” autorstwa Ałbeny Grabowskiej.

To poruszająca historia o zmaganiach z przeszłością i teraźniejszością, o relacjach rodzinnych oraz o sile miłości i zrozumienia. Powieść, która opowiada o relacji między matką, córką i babką oraz o poszukiwaniu tożsamości i szczęścia przez bohaterki.

Książka ukazuje różnice pokoleniowe oraz trudności, jakie mogą występować w relacji matka- córka. Analizowaliśmy tematy takie jak miłość, lojalność, kompromisy oraz pragnienie wolności i spełnienia osobistego.

Biblioteka Publiczna w Gołdapi

Rol-Masz
Fotowoltaika
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023