OGŁOSZENIA

Oszuści wciąż aktywni – Policja apeluje o zachowanie ostrożności !

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi zgłosił się mężczyzna, który zawiadomił, że został oszukany podczas sprzedaży butów za pośrednictwem portalu sprzedażowego. W wyniku działania oszustów pokrzywdzony stracił kilka tysięcy złotych.

Wczoraj jeden z mieszkańców powiatu gołdapskiego padł kolejną ofiarą oszustów. Po wystawieniu oferty sprzedaży obuwia w znanej aplikacji otrzymał on wiadomość o ich zakupie. W niedługim czasie otrzymał prywatną wiadomość od rzekomego kontrahenta, który poprosił o weryfikację zamówienia.

Oszust wysłał link, przez który należało zalogować się do swojej bankowości internetowej, aby potwierdzić zamówienie. Na stronie łudząco przypominającej stronę banku mężczyzna wprowadził swoje dane. W rezultacie stracił znaczną sumę pieniędzy.

To już kolejny apel i prewencyjne policyjne przypomnienie – nie klikajmy w nieznane linki! Pamiętajmy, że nawet podczas sprzedaży w sieci możemy stać się ofiarą oszustwa. Przestępcy  wysyłają sprzedawcom specjalnie przygotowane linki, które mają potwierdzić sprzedaż wystawionej rzeczy. W rzeczywistości są one przekierowaniem do stron bankowości. Logując się na fałszywych stronach tracimy dostęp do konta. Poświęćmy kilka sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować. Może to uratować nas przed utratą pieniędzy. Zachowajmy rozwagę podczas korzystania z portali sprzedażowych.

Fotowoltaika
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Ubezpieczenia