OGŁOSZENIA

Oszuści podszywają się pod firmy kurierskie- zachowaj ostrożność!

W okresie zakupów przedświatecznym możemy dostawać smsy z informacją o niedopłacie do przesyłki. Policja przestrzega przed klikaniem w linki w takich wiadomościach. 
 

Oszuści podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki. Zazwyczaj kwota, jaką należy wpłacić, jest bardzo niska – około 1 zł. W wiadomości podany jest także link. Po kliknięciu w niego możemy stracić sporo pieniędzy!

Link przekierowuje potencjalną ofiarę na wybraną stronę. Niczego niepodejrzewająca osoba wprowadza swoje dane dotyczące konta, loginu czy hasła i umożliwia tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. W wyniku tego można stracić z konta znacznie więcej pieniędzy niż kwota podana w wiadomości. 

Zachowajmy ostrożność!

Przede wszystkim nie klikajmy w linki w wiadomościach czy mailach, a jeśli nam się to zdarzy, wnikliwie sprawdźmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów. Poświęcenie kilku sekund na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy.

Sauna
PK Serwis 2023
Beauty Space
Eko-pal
Proniek
Rol-Masz