OGŁOSZENIA

Oszukany gołdapianin stracił blisko 120 tysięcy złotych !

policja,radiowóz, lodówa (2)

Gołdapska Policja ostrzega przed oszustami podającymi się za pracowników banku, którzy dzwonią z oficjalnych numerów bankowych.

Tylko wczoraj na terenie powiatu gołdapskiego doszło do dwóch oszustw komputerowych.

We wtorek (20 września br.), w godzinach popołudniowych gołdapianin odebrał telefon i był przekonany, że rozmawia z „pracownikiem banku”, bowiem na jego aparacie komórkowym wyświetlił się oficjalny numer bankowy.

Rozmówca polecił mężczyźnie zainstalowanie aplikacji o nazwie AnyDesk, która umożliwiła przestępcy przejęcie kontroli nad komputerem i kontem bankowym ofiary. Fałszywy konsultant bankowy dokonywał przelewów z konta nieświadomego gołdapianina, a ten według jego polecenia kilkukrotnie podawał mu kod-zdrapki z karty banku.

Po zakończonej rozmowie z oszukanym mężczyzną skontaktował się prawdziwy pracownik banku, który uświadomił go, że padł on ofiarą oszustwa, a z jego konta zostały wypłacone pieniądze na różne konta o łącznej wartości blisko 120 tysięcy złotych.

 

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności!

Pamiętajmy, że pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta, ani tym bardziej kodu autoryzującego SMS, jak i nie polecają zainstalowania aplikacji, z której mogą wykonywać ruchy na koncie klienta.