OGŁOSZENIA

Ostatni moment aby bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w pojeździe!

1667590907740

W najbliższą sobotę 3 grudnia mamy ostatnią szansę, aby bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w pojeździe na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Można będzie tego dokonać w ramach kampanii „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”. W powiecie gołdapskim do akcji dołączyły cztery stacje kontroli pojazdów.

W okresie jesiennym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne i prawidłowo wyregulowane światła nabierają szczególnego znaczenia. To one pozwalają kierowcy dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze czy też niechronionego uczestnika ruchu drogowego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Dlatego też gołdapscy policjanci aktywnie przyłączają się do ogólnopolskiej akcji pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

Funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego pełniący służbę na drodze, będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia kierujących związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdu. Ponadto, w ramach kampanii 3 grudnia odbędą się „dni otwarte” na stacjach kontroli pojazdów, na których kierowcy będą mieli możliwość bezpłatnego sprawdzenia świateł w swoich pojazdach.

Stacje kontroli pojazdów biorące udział w akcji na terenie Gołdapi: ul. Stadionowa 3, ul. Wojska Polskiego 15 i ul. Gumbińska 15 oraz w Baniach Mazurskich na ul. M. Konopnickiej 33.

Zadbaj o oświetlenie jesienią – zapewnij nam bezpieczeństwo!

Kampania została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego.