OSOBOM BEZDOMNYM MOŻNA POMÓC. WSPÓLNIE ZADBAJMY O LOS NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH

OSOBOM BEZDOMNYM MOŻNA POMÓC. WSPÓLNIE ZADBAJMY O LOS NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYCH źródło zdjęcia: fot. pixabay

W czasie zimy pamiętajmy o ludziach bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc osobom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii policjanci również uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie zimy.

W ostatnich dniach warunki atmosferyczne za oknem stają się coraz bardziej zimowe. Dla najmłodszych to powód do zadowolenia. Wreszcie można pójść na sanki i pobawić się na śniegu. Pamiętajmy jednak, że zimowe  warunki mogą być przyczyną śmierci z powodu wychłodzenia organizmu. Takie okoliczności są szczególnie niebezpieczne dla ludzi samotnych i bezdomnych. Stąd też musimy pamiętać o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na takie właśnie osoby. Policjanci już od jesieni prowadzą wzmożone działania prewencyjne i pomocowe. Dlatego widok mundurowych przy pustostanach, opuszczonych budynkach, pomieszczeniach gospodarczych, ogródkach działkowych nie powinien specjalnie dziwić.

Pomimo wzmożonych kontroli policjanci nie są w stanie sprawdzić wszystkich miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Dlatego liczymy na czujność i obywatelską postawę mieszkańców. Jak można pomóc? Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować życie. Dzwoniąc pod numer alarmowy 112 służby są w stanie bardzo szybko reagować na niebezpieczne sytuacje związane z zagrożeniem życia i zdrowia z powodu wychłodzenia organizmu.

Źródło: policja.pl

Komentarze    Brak komentarzy