OGŁOSZENIA

Okradali mieszkańców, chcąc zarobić- wzbogacili się jednak jedynie o kilka zarzutów!

Zarzut kradzieży z włamaniem i kradzieży usłyszał 29-latek z Gołdapi oraz jego rok młodsza wspólniczka. Oboje sprawcy okradali mieszkańców z różnych wartościowych przedmiotów, które następnie zamierzali sprzedawać. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadali przed sądem.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi pracowali nad sprawą włamań oraz kradzieży do garaży, do których doszło na terenie miasta.  

Do pierwszego zdarzenia doszło w okresie od 20 do 23 kwietnia br. na ul 1 Maja, kiedy to sprawcy włamali się i zabrali elektronarzędzia, które pokrzywdzony oszacował na 1500 złotych. 

Kilka dni później 26 kwietnia br. odnotowano usiłowanie kradzieży do pojazdu ciężarowego na ul. Przytorowej. Kolejna kradzież miała miejsce od 2 do 4 maja br. ponownie na ul. 1 Maja. Tym razem łupem złodziei padły ponownie elektronarzędzia, sprzęt rtv oraz żywność o łącznej wartości 2200 złotych.

Znalezienie sprawców nie trwało długo. Kryminalni pracujący nad tą sprawą szybko wytypowali krąg osób podejrzanych.

Wczoraj do policyjnego aresztu trafili 29-letni Łukasz C. i  28-letnia Małgorzata M. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanym łącznie pięć zarzutów. Trzy z nich usłyszał Łukasz C., który działał w warunkach recydywy, za co grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności. 

Beauty Space
Ubezpieczenia
Eko-pal
PK Serwis 2023
Rostek, Rawinis
Proniek
Rol-Masz
Sauna