OGŁOSZENIA

Odwiedziny strażaków z OSP Surminy w SP1

279716123_3113547282233355_1259673771553082204_n
Dzisiaj (09.05.2022) druhowie OSP Surminy udali się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika z Oddziałami Integracyjnymi, do grupy „0 c”, w celu zapoznania dzieci z pracą strażaków, wyjaśnieniu, na czym ona polega oraz w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną.
 
Strażacy zaprezentowali także najmłodszym jak wygląda ubranie osobiste strażaka, ubranie specjalne do uczestnictwa w akcjach ratowniczo -gaśniczych, a także podstawowy sprzęt strażacki.
 
Sześciolatki poznały zawartość torby medycznej, nauczyły się jak opatrzyć sobie drobną ranę, zobaczyły pokaz pierwszej pomocy wykonany na fantomie i same chętnie ćwiczyły uciski.
 
Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia, same chętnie zadawały pytania, uważnie słuchały i z radością chciały przymierzyć hełm, aby choć przez chwilę poczuć się strażakiem.
Na koniec spotkania każdy przedszkolak otrzymał dyplom małego strażaka oraz pamiątkowe upominki.
 
Starostwo Powiatowe  przekazało gadżety odblaskowe promujące bezpieczne zachowanie się na drodze oraz pięknych kolorowanek z obrazkami Powiatu Gołdapskiego.
 
Dzięki praktycznym działaniom i takim spotkaniom najmłodsi nabierają wprawy i przełamują strach, a to właśnie tu w przedszkolu rodzą się mali bohaterowie, którzy w przeszłości zostaną strażakami.