OGŁOSZENIA

Odwiedzili policyjne cele, oglądali sprzęt służbowy, a nawet usiedli za kierownicą radiowozu!

Pomimo zakończenia policyjnych działań związanych z rozpoczęciem roku szkolnego mundurowi w dalszym ciągu nieustannie spotykają się z dziećmi i młodzieżą.

W ubiegły piątek (30.09.2022 r.) uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych odwiedzili gołdapskich policjantów. Na początku spotkania dzielnicowa opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przypomniała numery alarmowe, zaprezentowała wyposażenie do codziennej służby policjanta. Następnie gospodarze oprowadzili dzieci po jednostce Policji.

Uczniowie odwiedzili policyjne cele i z dużym zaciekawieniem oglądały sprzęt służbowy, w tym radiowozy. Dzieci miały możliwość wsiąść za kierownicę pojazdu i poczuć się jak policjanci.

Natomiast wczoraj (05.10.22) policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu gołdapskiego w Przedszkolu Samorządowym. Funkcjonariuszka opowiadała dzieciom o swojej służbie, przypominała o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, a także przybliżyła milusińskim postać niesfornej Poli poprzez przeczytanie bajki pod tytułem „Kłopotliwy kask” w ramach programu profilaktycznego pn. „Profilaktyka Smyka”.

Najmłodsi z uwagą wysłuchali opowieści o przygodzie dziewczynki i wyciągnęli wnioski z jej niebezpiecznego zachowania.

Spotkanie z policjantami zawsze stanowi dla dzieci bardzo ciekawą lekcję. Dzięki takim wizytom i rozmowom na pewno żaden z przedszkolaków, czy uczniów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem.

Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc w myśl wiodącej zasady „Pomagamy i Chronimy”.

Proniek
Sauna
Rol-Masz
Eko-pal
PK Serwis 2023
Beauty Space