Od poniedziałku zapisy nauczycieli na szczepienia, ale tylko tych do 60. roku życia

Od poniedziałku zapisy nauczycieli na szczepienia, ale tylko tych do 60. roku życia źródło zdjęcia: fot/facebook/ Zespół Szkół Zawodowych Gołdap

„W przyszłym tygodniu rozpoczynamy szczepienia nauczycieli, którzy pracują stacjonarnie w szkołach, przedszkolach i żłobkach” – zapewnił Michał Dworczyk, podczas czwartkowej konferencji. Jak poinformował, 6 lutego trafi do Polski pierwsza dostawa szczepionki AstraZeneca. Minister Przemysław Czarnek zachęcał nauczycieli, by zaszczepili się już w lutym. „Od poniedziałku każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej szkoły, dyrektorzy będą rejestrować nauczycieli na szczepienia” – poinformował.

Od poniedziałku rozpoczną się zapisy na szczepienia nauczycieli – poinformował minister edukacji Przemysław Czarnek. W pierwszej kolejności będą szczepieni nauczyciele pracujący obecnie w systemie stacjonarnym – dodał. 

W poniedziałek rozpoczną się zapisy 2 kanałami – elektronicznie nauczycieli i opiekunów pracujących w żłobkach, którzy będą chcieli teraz zaszczepić się przeciw Covid-19. 

Czarnek mówił na konferencji prasowej, że od przyszłego tygodnia, od poniedziałku, każdy nauczyciel, który chce się zaszczepić, może zgłosić się do dyrektora swojej szkoły.

A dyrektorzy – jak kontynuował – korzystając z Systemu Informacji Oświatowej będą mogli „jednym kliknięciem” zgłosić i zarejestrować nauczyciela do szczepienia. A następnie przez tych samych dyrektorów placówek oświatowych będzie komunikat dla nauczycieli, kiedy i gdzie mają się zgłosić już do szczepienia – mówił Czarnek

Nauczyciele 60+ szczepieni z seniorami

– Jeśli chodzi o nauczycieli powyżej 60. roku życia, to oni są zakwalifikowani do grupy seniorów i dopiero wtedy będą szczepieni wraz ze swoją kohortą wiekową. W tej chwili szczepimy nauczycieli do 60. roku życia, są wystawiane skierowania i ta grupa, podobnie zresztą jak funkcjonariusze policji i kolejne grupy poza seniorami, będą mogły korzystać ze szczepionki AstraZeneca – poinformował Dworczyk podczas konferencji prasowej.

Źródło: RMF24

Komentarze    Brak komentarzy