Od dziś do większości krajów UE można podróżować bez kwarantanny

Od dziś do większości krajów UE można podróżować bez kwarantanny źródło zdjęcia:

   Od poniedziałku 15 czerwca część krajów Unii Europejskiej otwiera swoje granice. Polska zniosła w sobotę obowiązek kwarantanny dla wjeżdżających do kraju oraz kontrole na wewnętrznych granicach Unii Europejskiej.

   Już w nocy z 12 na 13 czerwca Polska przywróciła pełny ruch graniczny w ramach granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Oznacza to, że Polacy i obywatele UE mogą teraz swobodnie wjeżdżać i wyjeżdżać z kraju bez konieczności przechodzenia kwarantanny, a kontrole graniczne będą miały wyrywkowy charakter, tak jak odbywało się to przed pandemią i wprowadzeniem związanych z nią obostrzeń na granicach.

Które państwa otworzyły granice?

   Pod koniec maja swoją granicę dla obywateli większości państw unijnych otworzyła Chorwacja, na ten sam krok 1 czerwca zdecydowała się Bułgaria. Od 3 czerwca obowiązkowej kwarantanny nie muszą już przechodzić obywatele państw UE przybywający do Włoch. Już pod koniec maja ograniczenia zniosły też państwa bałtyckie.

W poniedziałek 15 czerwca zostają otworzone granice Francji, Belgii, Grecji, Szwajcarii i Islandii. We wtorek uczyni to Austria. Czechy zniosą w poniedziałek ograniczenia w podróżowaniu do większość państw UE. W piątek czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że województwo śląskie zostało uznane za obszar o najwyższym stopniu ryzyka, w związku z tym złagodzenie restrykcji nie obejmie podróżnych wjeżdżających do Czech z tego regionu.

 

Źródło: tvn24.pl

Komentarze    Brak komentarzy