OGŁOSZENIA

Obywatelskie ujęcie kierowcy z 3 promilami

alkostop

Dwaj mieszkańcy Gołdapi przyczynili się do zatrzymania 58-latka, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie, kierował samochodem. Dzięki ich właściwej reakcji sprawca nie mógł kontynuować dalszej jazdy. Wezwany na miejsce patrol Policji przeprowadził dalsze czynności z zatrzymanym.

W minioną niedzielę kilka minut po północy godną naśladowania postawą wykazali się mieszkańcy naszego miasta. Dwóch mężczyzn zwróciło uwagę na kierowcę volkswagena, który pod jednym ze sklepów nocnych wypił piwo i następnie wsiadł za kierownicę. Świadkowie pojechali za nim i wykorzystali moment, w którym pojazd się zatrzymał. Mężczyźni szybko podeszli i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki. Po chwili na miejscu byli już policjanci, którzy „zaopiekowali się” ujętym przez świadków zdarzenia 58-latkiem. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego i okazało się, że ma on prawie trzy promile alkoholu w organizmie.

Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierowcy za popełnione przestępstwo grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Policjanci dziękują mieszkańcom naszego miasta. Dzięki ich reakcji doszło do wyeliminowania nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze