OGŁOSZENIA

Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją w gołdapskich instytucjach

Wczoraj (23 lutego br) uczniowie klasy 4b Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją.

Już kilka dni wcześniej uczestniczyli w ciekawych zajęciach psychoedukacyjnych ze szkolnym pedagogiem specjalnym. Dowiedzieli się, czym jest depresja, jakie są jej objawy i gdzie szukać pomocy. Pani pedagog uświadomiła im, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne.

Następnie uczniowie wybrali się do kina na poruszający film: ”Comedy Queen” poświęcony tej tematyce. Film pobudził do refleksji i dyskusji na temat trudnych życiowych sytuacji i sposobów radzenia sobie z nimi. Zwrócił uwagę na terapeutyczną rolę humoru.

Pamiętajmy, że depresja to nie bycie słabym/słabą, to nie kaprys czy zły humor. Depresja to choroba. Może przybierać różne formy i różnie przebiegać, ale nieleczona zagraża życiu. Obserwujcie siebie i swoich bliskich. Nie lekceważcie objawów! Zwrócenie się o pomoc do psychologa czy psychiatry to żaden wstyd!

Dom Kultury w Gołdapi przy współpracy z dystrybutorem filmów Vivarto w terminie 22 – 26 lutego w Kinie Kultura emituje film „Comedy Queen”, reż. Sanna Lenken.

„Comedy Queen” to film dla młodzieży, ale i dla rodziców chcących lepiej zrozumieć zależności w swoich rodzinach. Przybliża widzom spychane poza mainstreamowy przekaz medialny tematy traumy i choroby psychicznej, pokazując je bez epatowania mocnymi scenami, w sposób budzący empatię i daleki od stereotypów.

Film obejrzeli uczniowie gołdapskich szkół podstawowych oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi. Wszyscy widzowie otrzymali materiały edukacyjne i gadżety przekazane przez dystrybutora filmu Vivarto.

 

Proniek
Beauty Space
PK Serwis 2023
Eko-pal
Rol-Masz
Sauna