OGŁOSZENIA

Obchody Dnia Świętego Patryka w SP3

8569
17 marca w czwartek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Uczniowie oglądali filmy edukacyjne o historii Irlandii, muzyce, literaturze, sporcie i słynnych tańcach irlandzkich.
 
Chętni uczniowie, a było ich wielu, przygotowali plakaty o tematyce Irlandii, a nawet nauczyli się tańczyć tradycyjny taniec, tzw. Irlandzki jig. Na zajęciach nie zabrakło gier, ciekawych i trzymających w napięciu escape roomów, prezentacji i ćwiczeń interaktywnych.
 
Uczniowie wykonywali różne zadania, których celem było poznanie kultury Irlandii, słownictwa związanego z obchodami Dnia Świętego Patryka, ale przede wszystkim liczyła się dobra zabawa. Wszyscy chętnie robili sobie zabawne zdjęcia z czapką skrzata i innymi należącymi do niego rekwizytami.
 
Dzieci z oddziałów przedszkolnych też miały swój udział w tym święcie, mianowicie, wysłuchały ciekawostek o Irlandii, poznały skrzata Leprechauna, zbierały trójlistne koniczynki, pod którymi ukryte były różne zagadki i zadania oraz oglądały bajkę o Świętym Patryku w wersji angielskiej.
 
Na korytarzach szkoły można było również zobaczyć uczniów klas starszych poszukujących postaci psotnego skrzata Leprechauna. Zabawa była udana, a uczniowie zmotywowani, ponieważ nagrodą była ,,złota” moneta z jego garnka. Wszystkie skrzaty zostały odnalezione, następnie umieszczone na przygotowanej przez uczniów tablicy wyników.
 
Tego dnia zielono było od prac plastycznych, strojów oraz różnego rodzaju smakołyków. Dziękujemy rodzicom zaangażowanym w przygotowania do tej uroczystości.
 
Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, ubierając coś zielonego, zdobiąc klasy w symbole i barwy flagi irlandzkiej.
 
 
Nauczyciele języka angielskiego