OGŁOSZENIA

O tym, że pośpiech sporo kosztuje przekonał się 54-letni gołdapianin

Przestrzegamy przed jazdą niezgodną z przepisami. O tym, że pośpiech sporo kosztuje przekonał się 54-letni gołdapianin. Mężczyzna za znaczne przekroczenie prędkości został ukarany wysokim mandatem.

Niestety w dalszym ciągu nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością. W środę (15.11.2023 r.) gołdapscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który przez miejscowość Pluszkiejmy, w terenie zabudowanym, pędził z prędkością 100 km/h.

W miejscu podjętej kontroli obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Za kierownicą pojazdu siedział 54-letni mężczyzna. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych, a na jego konto zostało dopisanych 11 punktów karnych.


Pamiętajmy, aby jeździć zgodnie z przepisami i stosować się do ograniczeń wynikających z przepisów ruchu drogowego. Brawura i ryzykowne zachowania mogą doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.