OGŁOSZENIA

O namiętności i zbrodni na spotkaniu DKK

W piątek (21 października br.) w Filii w Grabowie odbyło się spotkanie dyskusyjnego klubu książki. Tematem rozmowy była powieść Sofii Oksanen „Oczyszczenie”.
 

Jedna z najsłynniejszych fińskich pisarek poza granicami kraju, tłumaczona na ponad 40 języków. Przełomem w jej karierze była książka „Oczyszczenie” napisana na podstawie sztuki teatralnej o tym samym tytule (wydanie fińskie 2007), drugi tom nieformalnego „kwartetu estońskiego”, który pokazuje historię zniewolonej, sowieckiej Estonii. Pierwszy tom kwartetu, „Krowy Stalina”, zostały przetłumaczone na polski, lecz do tej pory nie wydane.

Za „Oczyszczenie” dostała „Finlandię” i Nagrodę Literacką Rady Nordyckiej.

„Oczyszczenie” to pasjonujące studium narodzin i upadku demokracji socjalistycznej w Estonii, ale także opowieść o narodzinach i upadku wielkiej namiętności prowadzącej do zbrodni. To przede wszystkim opowieść o kobietach, o kobiecej sile i kobiecym dramacie. Rozpisanym na dwa głosy.

„Oczyszczenie” jest powieścią wyjątkową oraz niepowtarzalną, która na długo pozostawia swój ślad w świadomości czytającego.

Eko-pal
Rol-Masz
Proniek
PK Serwis 2023
Beauty Space
Sauna