Nowy szpital w kilka dni!

Nowy szpital w kilka dni! źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/chirurgia-szpital-lekarza-opieki-1807541/

W Wuhan trwa ekspresowa budowa szpitali dla zakażonych koronawirusem. 

Budowa szpitala w tydzień – ten plan wydaje się nierealny, ale w Chinach mają na to swoje sposoby. Taką samą strategię obrano w 2003 roku po wybuchu epidemii SARS, w którym zginęło ponad 770 osób. 

Władze Chin muszą znaleźć miejsce dla osób zarażonych nowym wirusem, który zabił co najmniej 132 osoby w całym kraju i przez który zatłoczone są istniejące już szpitale. 

Władze miasta Wuhan przekazały w piątek, że trwa już budowa nowego szpitala Huoshenshan, który mógłby pomieścić 1000 osób. Nowy szpital ma zostać zbudowany w ciągu sześciu dni, a oddany do użytku 3 lutego.

Dzień później, w sobotę 25 stycznia, ogłoszono budowę drugiego szpitala Leishenshan, który pomieści 1300 chorych. Budowa drugiego szpitala ma zakończyć się 5 lutego.

Budowę obu można oglądać na żywo na stronie internetowej https://m.yangshipin.cn/.

Chińskie władze poprosiły podobno cztery firmy konstrukcyjne, by pracowały bez ustanku, aż budowa zostanie zakończona. Szpitale mają powstać na obrzeżach miasta, z prefabrykatów, dzięki czemu budowa będzie szybsza i tańsza. 

Koronawirus trafił już do co najmniej 16 innych krajów: Australii, Kambodży, Kanady, Francji, Niemiec, Wybrzeża Kości Słoniowej, Japonii, Malezji, Nepalu, Singapuru, Korei Południowej, Sri Lanki, Tajwanu, Tajlandii, USA i Wietnamu.

 

Źródło: https://businessinsider.com.pl/

Komentarze    Brak komentarzy