OGŁOSZENIA

Nowe spojrzenie na Covid-19 !

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez powiedział w poniedziałek, że już czas, aby w inny sposób śledzić pandemię COVID-19, ponieważ śmiertelność związana z zakażeniem koronawirusem w Hiszpanii zdecydowanie spadła.

( W ostatnich siedmiu tygodniach w Hiszpanii notuje się średnio 124 tys. 309 przypadków COVID-19. Średnia śmiertelność wynosi 76 osób dziennie.)

Według „El Pais” hiszpański rząd ma rozważać zmianę podejścia do kontrolowania rozwoju pandemii koronawirusa.

Premier Pedro Sanchez chce wprowadzenia nowego podejścia do COVID-19, typowego dla grypy lub innych chorób układu oddechowego. Premier potwierdził oficjalnie te doniesienia.

” Mamy warunki, aby stopniowo, z ostrożnością, otwierać debatę na poziomie technicznym i europejskim, aby ocenić ewolucję tej choroby przy użyciu innych parametrów niż do tej pory.”

COVID-19 miałby być traktowany jak grypa i w ten sam sposób śledzone byłyby kolejne zakażenia. Hiszpania planuje odejście od raportowania każdego przypadku zakażenia koronawirusem i testowanie na COVID-19 każdej osoby, u której dałoby się zaobserwować jeden z symptomów zakażenia koronawirusem. Skalę jego transmisji szacowano by na podstawie informacji zbieranych przez reprezentatywną grupę lekarzy w szkołach oraz lekarzy z wybranych ośrodków zdrowia i szpitali. 

„El Pais” zaznaczył jednocześnie, że proponowane rozwiązania nie wejdą w życie aż do końca trwającej fali spowodowanej wariantem Omikron. 

Czy takie ” świeże podejście ” powinny rozważyć pozostałe kraje ? Podzielcie się z nami waszą opinią !

 

 

Jeśli podobają Ci się nasze artykuły i masz ochotę nas wesprzeć to zostań naszym patronem. (LINK PONIŻEJ) https://patronite.pl/TerazGoldap/description