Nowe przepisy ruchu drogowego nie wejdą w życie 1 lipca

Nowe przepisy ruchu drogowego nie wejdą w życie 1 lipca źródło zdjęcia:

 Cały internet i wszystkie portale motoryzacyjne wielokrotnie przypominały o tym, że 1 lipca mają wejść w życie nowe przepisy ruchu drogowego. Czy przepisy wejdą w życie? Wiele wskazuje na to, że nie w najbliższym czasie.

  W świetle zmian za przekroczenie prędkości o 50 km/h również poza terenem zabudowanym stracilibyśmy prawo jazdy. Dodatkowo piesi otrzymaliby pierwszeństwo już w momencie zbliżania się do przejścia a ograniczenie prędkości do 50 km/h w terenie zabudowanym obowiązywałoby całodobowo.

 

Czy przepisy wejdą w życie?

 

  Wiele wskazuje na to, że nie w najbliższym czasie… a już prawie na pewno nie 1 lipca. Polski sejm w planach na czerwiec ma m.in. prace nad pakietem deregulacyjnym, który umożliwi nam poruszanie się po drogach bez prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego czy potwierdzenia polisy OC.

 

Ostatnio posłowie zajmowali się tym kontrowersyjnych zmian w kwietniu i oficjalnie nadal trwają „konsultacje publiczne”. Wiele wskazuje więc na to, że kwestia zmian w przepisach utknęła w miejscu.

   Możliwe, że prace zostały wstrzymane, ponieważ jest to jedna z tych ustaw, które budzą największe kontrowersje i możliwe, że partia rządząca uznaje je za szkodliwe dla jej wizerunku. W związku z tym prace nad nowymi przepisami mogłyby zostać wznowione dopiero po reelekcji Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich.

Możliwe więc, że temat został „wygaszony”, aby nie wpłynąć negatywnie na słupki poparcia.

 

 

Źródło: zdrogi

Komentarze    Brak komentarzy