Nowe dane policji ws. naruszeń kwarantanny

Nowe dane policji ws. naruszeń kwarantanny źródło zdjęcia:

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci skontrolowali 126 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. „W 494 przypadkach stwierdzono uchybienia kwalifikujące się do ukarania” – informuje rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Mariusz Ciarka zaznacza, że Polacy na poważnie podeszli również do sprawy zakazu gromadzeń. Sporadycznie ujawniamy sytuacje grupowania się osób w większej liczbie, w całym kraju wystawiono kilka mandatów za nieprzestrzeganie nowych obostrzeń dot. zgromadzenia się – podkreślił.

Z dniem 25.03 weszły w życie nowe obostrzenia na czas epidemii. Wychodzenie z domu zostało ograniczone do absolutnego minimum, takiego jak wyjście do pracy, po zakupy żywnościowe, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza.

Rzecznik Prasowy Komendy Głównej Policji dodaje jednocześnie, że wciąż dozwolone jest poruszanie się między miastami. – Jeżeli jest taka konieczność, to możemy pojechać naszym samochodem kilkaset kilometrów do rodziny, czy znajomych. Pamiętajmy jednak o tym, że powinniśmy być odpowiedzialni i unikać kontaktu z innymi osobami. Warto zadać sobie pytanie, czy sami chcielibyśmy, aby osoby podejrzane o zarażenie koronawirusem poruszały się obok nas? – mówi Mariusz Ciarka.

Komentarze    Brak komentarzy