Nowa lista leków refundowanych

Nowa lista leków refundowanych źródło zdjęcia:

Leki dla pacjentów z jaskrą i cukrzycą znalazły się na nowej liście leków refundowanych. Resort zdrowia opublikował jej wstępną wersję. Wykaz wejdzie w życie 1 września.

To szczególnie wyczekiwana przez pacjentów lista. Nie była ona aktualizowana od marca, czyli od początku epidemii koronawirusa.

Dobra informacja dla pacjentów dotyczy przedłużenia programów lekowych, które kończyły się wraz z końcem sierpnia. Chodzi przede wszystkim o terapie onkologiczne – dla osób z nowotworami płuca, nerki i jajnika. W wykazie są też nowe preparaty dla zmagających się z padaczką i chorobą Alzheimera.

 

Wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski przekazał na Twitterze, że projekt zawiera leki zatwierdzone do refundacji, ale co do których trwają jeszcze ostateczne uzgodnienia co do kształtu i treści programów lekowychAby weszły na listę wszyscy uczestnicy danego programu muszą wyrazić zgodę na dopuszczenie nowych produktów do refundacji – napisał.

Projekt – jak wskazało ministerstwo – zawiera też m.in. pierwszą listę leków dostępnych bezpłatnie dla kobiet w ciąży. Lista ta – jak zapewnia resort – będzie sukcesywnie weryfikowana i rozszerzana. Od teraz nowe listy mają być publikowane już tak jak przed epidemią, co dwa miesiące.

 

https://www.gov.pl/web/zdrowie/projekt-obwieszczenia-ministra-zdrowia-w-sprawie-wykazu-refundowanych-lekow-srodkow-spozywczych-specjalnego-przeznaczenia-zywieniowego-oraz-wyrobow-medycznych-ktory-wejdzie-w-zycie-1-wrzesnia-2020-r

 

Źródło: PAP

Komentarze    Brak komentarzy