OGŁOSZENIA

Nowa, a już zapomniana inwestycja gminy Gołdap – „”Kto dba o utrzymanie w czystosci nowego parku?”

556

Jeszcze niedawno informowaliśmy, że na zapleczu Placu Zwycięstwa 18 i 19 trwa remont, w związku z czym zamknięty był parking oraz droga przejezdna.

Inwestycja miała na celu budowę skweru.

Dodatkowo zrobiony został plac zbaw dla dzieci. Budowa realizowana była w ramach projektu pn.” Rozbudowa ciągów kinezyterapeutycznych i wzbogacenie zieleni w uzdrowisku Gołdap”.

Niestety inwestycja od początku zaczęła wzbudzać mnóstwo wątpliwości i niepokoju ze strony mieszkańców.

Burmistrz Tomasz Luto zgodził się nawet na spotkanie z mieszkańcami w celu wysłuchania problemów osób mieszkających w okolicznych blokach.

Wątpliwości i zaniepokojenie mieszkańców jest skutkiem nocnych libacji alkoholowych, po których na terenie całego podwórka widać liczne odpady tj.: butelki, puszki czy papierosy.

To niestety nie koniec zmartwień.

Dzisiaj na jednym z portali internetowych zamieszczone zostało zdjęcie, na którym widać mocno zaniedbaną nową inwestycje. Na ławkach znajduje się ogrom m.in. ptasich odchodów.

Pytanie autora wpisu brzmi:  „Kto dba o utrzymanie w czystosci nowego parku?”

Odpowiedz jest raczej jasna – zarządcą i wykonawcą jest gmina, w związku z czym dbanie o nową inwestycje leży w ich kompetencjach.

Miejmy zatem nadzieje, że Urząd Miejski zareaguje natychmiastowo i będzie dokonywał większych starań względem swoich inwestycji.