OGŁOSZENIA

Nietypowe pojazdy, stare auta, szybka jazda i świetna zabawa – WRAK RACE za nami!

Za nami Wrakowe Mikołajki Polskiej Ligi Wraków, które swoim patronatem objął wójt gminy. Pomimo mroźnej pogody, wydarzenie to spotkało się ze sporym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i kibiców.

Niedzielnej (11.12) imprezie towarzyszyła iście zimowa aura. Nie przeszkodziła jednak ona w tym, by odbyła się ona zgodnie z wcześniej obranym harmonogramem.

Wszystko to dzięki zaangażowaniu przedstawicieli Polskiej Ligi Wraków/Stowarzyszenia Żądza Czynów oraz działaczy Gminnego Ośrodka Kultury i Promocji, którzy, jeszcze dzień przed wydarzeniem, pracowali nad odpowiednim przygotowaniem toru wyścigowego.

Wrakowe Mikołajki rozpoczęły się około godziny dziewiątej. Tego dnia sprzymierzeńcem uczestników imprezy z pewnością nie była mroźna pogoda, która nie tylko utrudniała samo ściganie się, ale również dopingowanie swoim faworytom.

Na tę okoliczność przewidziano jednak możliwość doraźnego ogrzania się. Zapewniły je ogniska, przy pomocy których zarówno mieszkańcy, jak i zawodnicy wspólnie piekli kiełbaski. Bezpłatny poczęstunek sfinansowano dzięki objęciu przedsięwzięcia Patronatem Wójta Gminy Banie Mazurskie.

W jego ramach zakupiono również między innymi puchary dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyścigów. W kontekście niedzielnego rajdu, na uwagę zasługuje także postawa strażaków z OSP w Grodzisku, którzy, w sposób bezinteresowny, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia.

Frekwencja zdecydowanie dopisała. Pomimo panującej na zewnątrz ujemnej temperatury, tego dnia do Bań Mazurskich zdecydowało się zawitać nie tylko wielu okolicznych mieszkańców, ale również przyjezdnych. Wrak Race w Baniach Mazurskich był pierwszym tego typu wydarzeniem, jakie miało miejsce na terenie naszej gminy.

Biorąc pod uwagę fakt, z jakim entuzjazmem spotkało się ono wśród społeczeństwa, mamy jednak nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości uda się je powtórzyć – tym razem być może w nieco bardziej sprzyjających warunkach pogodowych.

Źródło: http://gminabaniemazurskie.pl/

Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Fotowoltaika