OGŁOSZENIA

Nietrzeźwy kierowca i potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych

W sobotę (16.09.2023r.) ok. godz. 12:00 oficer dyżurny gołdapskich policjantów został poinformowany przez świadków o zatrzymaniu nietrzeźwego kierującego na ulicy Ekonomicznej w Gołdapi.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że mężczyzna spowodował zdarzenie drogowe, a następnie próbował oddalić się z miejsca. We wskazane miejsce niezwłocznie pojechali policjanci ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ustalili, że 41-letni kierujący osobową audi wykonał nieprawidłowy manewr omijania i uderzył przodem swojego pojazdu w unieruchomiony pojazd ciężarowy marki Scania. W momencie zdarzenia w ciężarówce nikogo nie było. Sprawca kolizji próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Policjanci przeprowadzili badanie, które wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 41-latka. Na miejscu interwencji mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Ze swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. 

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (17.09.2023r.). Tuż po godzinie 20:00 gołdapscy policjanci zostali poinformowani o potrąceniu pieszego na przejściu dla pieszych na ulicy Wojska Polskiego.

Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Jak wynika z ustaleń policjantów, 68-letni kierujący volkswagenem jadąc ulicą Królewiecką skręcił w ulicę Wojska Polskiego, gdzie najechał na 44-letniego mężczyznę znajdującego się na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Na szczęście obrażenia nie zagrażały życiu i zdrowiu potrąconego 44-latka. 68-letni kierowca był trzeźwy.

Tłumaczył policjantom, że nie zauważył pieszego. Sprawca tego zdarzenia został ukarany dotkliwym mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i 15 pkt karnych.