OGŁOSZENIA

Nielegalni migranci zatrzymani przez gołdapskich funkcjonariuszy Straży Granicznej

DSC_2441

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnych migrantów. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski.

W ramach wsparcia kolegów z Podlaskiego Oddziału SG, funkcjonariusze z graniczących placówek (Placówka Straży Granicznej w Gołdapi oraz Placówka Straży Granicznej w Dubeninkach) zatrzymują do kontroli drogowej pojazdy.

W środę (11.08.22)  funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi zatrzymali do kontroli drogowej w gminie Rutka -Tartak samochód osobowy marki Saab, na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą był obywatel Ukrainy, który przewoził cudzoziemców. W aucie było 4 obywateli Iraku i 2 Egiptu.

Od 9 maja do 11 sierpnia  funkcjonariusze z W-MOSG ujawnili w trakcie kontroli drogowych 70 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę litewsko-polską. Wśród zatrzymanych byli obywatele takich państw jak:

Irak – 53,

Afganistan – 8,

Iran – 3,

Tadżykistan i Egipt po 2 mieszkańców tych krajów oraz 1 obywatel z Syrii i 1 z Turcji.

Natomiast kierowcami byli w większości obywatele Ukrainy, następnie Gruzji, Łotwy, Danii, a nawet kurier z Izraela.

Przeważnie „przewoźnicy” kierowali pojazdami na polskich numerach rejestracyjnych. Nie zabrakło również samochodów ukraińskich, czeskich i łotewskich.
Zarówno kurierami jak i zatrzymanymi cudzoziemcami zajęli się koledzy z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.