OGŁOSZENIA

Niebezpieczny trend na TikToku! Uważajcie na swoje dzieci!

TikTok to platforma ciesząca się ogromną popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych internautów. Jednakże, obok rozrywkowych treści, na portalu pojawiają się również wyzwania, które wcale nie bawią, ale przede wszystkim zagrażają bezpieczeństwu.

Coraz częściej słyszy się o przypadkach, gdzie ludzie tracą zdrowie, a nawet życie w wyniku udziału w tzw. TikTokowych wyzwaniach. Co bardziej niepokojące, w tej grupie często znajdują się dzieci.

Okazuje się, że na TikTok powrócił niebezpieczny trend sprzed kilku lat, noszący nazwę „paracetamol challenge”. Do tej groźnej „zabawy” przystępują nawet dzieci z klas podstawowych.

Polega ona na połknięciu kilku tabletek paracetamolu, a następnie nagrywaniu reakcji organizmu. W niektórych przypadkach uczestnicy challengu dodatkowo popijają tabletki mocnym alkoholem.

Niestety, skutki tego niebezpiecznego eksperymentu są tragiczne – są już pierwsze przypadki śmierci oraz poważnych konsekwencji zdrowotnych, w tym niepełnosprawność na skutek przedawkowania leku.

Uważajcie na to, co wasze dzieci robią w internecie! Nie zapominajcie o edukacji i rozmowach. Brak zainteresowania może przynieść tragiczne skutki.

Źródło zdjęcia: antyradio

PK Serwis 2023
Rol-Masz
Fotowoltaika
Ubezpieczenia