Niebezpieczne zabawki z Chin. 2214 sztuk niebezpiecznych dla dzieci zabawek nie trafi do sprzedaży.

Niebezpieczne zabawki z Chin. 2214 sztuk niebezpiecznych dla dzieci zabawek nie trafi do sprzedaży. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Białymstoku zatrzymali ponad 2200 szt. niebezpiecznych zabawek, w których plastikowych elementach stwierdzono wysokie stężenia ftalanów. Towar zostanie zniszczony na koszt importera.

Po kontroli dokumentacji i oględzinach towaru funkcjonariusze skierowali towar do analiz laboratoryjnych. Wyniki przeprowadzonych badań były jednoznaczne wykryto wysokie, wielokrotnie przekraczające dopuszczalne normy stężenie ftalanów.

Ftalany to syntetyczne związki obecne w artykułach z tworzyw sztucznych, nadające im elastyczność. Ich nadmiar może być przyczyną astmy oraz prowadzić do zaburzeń układu nerwowego, szczególnie u dzieci. Przy dłuższym kontakcie ze skórą mogą wchłaniać się do organizmu.

Źródło:https://poranny.pl/niebezpieczne-zabawki-z-chin-zagrazaja-zyciu-twojego-dziecka-te-nie-trafia-do-sprzedazy-zatrzymala-je-podlaska-kas-sprawdz-co/ar/c3-14436515

Komentarze    Brak komentarzy