Nie żyje lider kultowego zespołu

Nie żyje lider kultowego zespołu źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

 O śmierci artysty, w nocy z czwartku na piątek poinformował zespół na swoim Facebooku. 

Romuald Lipko przede wszystkim kojarzony jest z zespołem Budka Suflera, którego był współzałożycielem. W ostatnich miesiącach walczył z rakiem. Miał 69 lat.

Romuald Lipko to kompozytor, autor lub współautor wielu największych polskich przebojów, takich jak Bal wszystkich świętychTakie Tango, Cień Wielkiej Góry czy Jolka, Jolka, pamiętasz. 

Razem z Krzysztofem Cugowskim założyli zespół Budka Suflera w 1974 roku w Lublinie. W zespole zaczynał od gry na basie, a następnie od lat 80. grał na klawiszach.

W 2014 roku Budka Suflera poinformowała o zakończeniu działalności. W 2015 roku Lipko utworzył Romuald Lipko Band i do współpracy przy projekcie zaprosił m.in. Izabelę Trojanowską czy Felicjana Andrzejczaka.

Muzyk współpracował z wieloma polskimi wokalistkami. Pisał piosenki m.in. dla Anny Jantar (Nic nie może wiecznie trwać), Urszuli (Dmuchawce latawce wiatr), Zdzisławy Sośnickiej (Aleja gwiazd), Izabeli Trojanowskiej (Wszystko, czego dziś chcę), czy Maryli Rodowicz (Tak nam słodko, tak nam gorzko).

 

Źródło: https://www.rmf.fm/

Komentarze    Brak komentarzy