OGŁOSZENIA

Nie zatrzymała się przed znakiem „STOP” – ponadto kierowała autem pod wpływem alkoholu

Policja, noc, karetka,

Pomimo wielu apeli Policji nadal znajdują się osoby, które decydują się na jazdę samochodem pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Wczoraj gołdapscy policjanci udaremnili dalszą jazdę 41-letniej podróżującej seatem, w której organizmie znajdowało się 2,5 promila alkoholu. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

W czwartek (03.11.2022r.) o godz. 17:40 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego podczas patrolu na terenie miasta zauważyli kierującą, która wyjeżdżając z ulicy Wolności w kierunku ulicy Wojska Polskiego nie zastosowała się do znaku B20 „STOP”. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali seata do kontroli drogowej.

W trakcie czynności okazało się, że 41-latka kierowała autem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kobiecie, a pojazd przekazali osobie przez nią wskazanej. O dalszym losie gołdapianki zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi jej 2 lata pozbawienia wolności oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę i niewsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że takie zdarzenia często kończą się tragicznie.

 

KPP GOŁDAP