OGŁOSZENIA

Nie posiadała uprawnień, natomiast dwa rodzaje narkotyków już tak

Dzielnicowa gołdapskiej jednostki Policji podczas kontroli drogowej w bagażu podręcznym znalazła środki odurzające. Pasażerowie prosto z ulicy trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie substancji zabronionych prawem 36-latce oraz jej 34-letniemu koledze grozi teraz kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (16.12.2022r.) około godziny 10:45 w rejonie skrzyżowania drogi wojewódzkiej DW650 z drogą do miejscowości Jabłońskie uwagę policjantki zwrócił zaparkowany pojazd osobowy marki Opel.

Mundurowa postanowiła podjąć kontrolę drogową celem ustalenia przyczyny zatrzymania pojazdu w tym miejscu. W trakcie przeprowadzanych czynności służbowych oboje pasażerowie zachowywali się bardzo nerwowo. Dodatkowo z pojazdu wydobywał się specyficzny zapach palonej marihuany.

Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego, który udzielił niezbędnej pomocy podczas kontroli drogowej. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę osób i pojazdu, w trakcie której znaleźli narkotyki w postaci suszu roślinnego oraz białego proszku.

Od kierującej pobrano krew, która poddana szczegółowym badaniom wykaże czy kobieta kierowała znajdując się pod działaniem substancji odurzających lub psychoaktywnych. Ponadto w trakcie legitymowania okazało się, że posiada ona aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a pasażerowie zatrzymani w celu wyjaśnienia sprawy.
Za przestępstwo posiadania środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rol-Masz
Ubezpieczenia
Rostek, Rawinis
Drzewka Perfekt Abies
Eko-pal
Niebo w Gębie
Proniek
PK Serwia
Fotowoltaika