OGŁOSZENIA

Nie ma miłości piękniejszej i bardziej szczerej niż miłość matki do swojego dziecka..

mother-2935723_960_720

Pojawienie się na świecie dziecka to niemała rewolucja w życiu rodziny. Stwierdzenie, że życie staje na głowie zdecydowanie nie jest więc przesadą. Nawet jeśli kobieta ma przy swoim boku zaangażowanego ojca, to i tak najczęściej to właśnie w jej życiu zmienia się najwięcej. 

Macierzyństwo to nowy, nierzadko bardzo trudny etap dla każdej kobiety. Najbliższym towarzyszem, a także największym codziennym wyzwaniem staje się dla niej właśnie dziecko. I choć te pierwsze chwile zazwyczaj nie są łatwe, to właśnie na tym etapie tworzy się więź między matką a dzieckiem, którą pielęgnuje się przez resztę życia. 

Bycie mamą jest wspaniałe, to prawda, ale  bywa też trudne…

Oznacza gwałtowną zmianę swojego życia, organizacji swojego czasu i sposobu myślenia o przyszłości. Oznacza wkładanie całego serca i energii, każdego dnia kierowanie i prowadzenie swoich dzieci naprzód- ucząc ich życia. 

Mama to ktoś taki, kto cieszy się z każdej małej rzeczy, z Twojego każdego mniejszego lub większego sukcesu. Nie bez powodu mówi się, że nie ma miłości piękniejszej i bardziej szczerej niż miłość matki do swojego dziecka. 

Macierzyństwo nie zawsze oznacza uśmiech, bezgraniczną radość i dumę. Nie rzadko oznacza też rzekę łez. Gdy dziecko jest malutkie, matki martwią się o jego rozwój, zdrowie. Obserwują swoje dziecko każdego dnia, z dumą widząc codzienne zmiany.

Jeśli jesteś mamą, to z pewnością pamiętasz, jakie emocje wzbudziły pierwsze kroki Twojego dziecka, pierwszy ząb czy pierwsze „mama”, które w zależności od tego, na jakim etapie życia jesteś- słyszysz od Twojego dziecka codziennie lub z utęsknieniem wspominasz czasy gdy jeszcze byłaś „potrzebna”. Pamiętasz na pewno te nieprzespane noce, nieustanne kolki oraz morze wylanych z bezradności i zmęczenia łez.

Matka to często jedyna przyjaciółka na całe życie. Na zawsze zapamięta swoją pierwszą kłótnię z dzieckiem, pierwszy dzień w szkole, pierwsze miłości swojego dziecka, czy pierwsze poważne kłopoty- nikt z pewnością nie przeżywa tych chwil z dzieckiem bardziej niż właśnie mama. 

Przychodzi w życiu każdej z mam taki moment, kiedy dziecko odchodzi, wkracza w dorosłe życie i od teraz z większością problemów musi poradzić sobie sam. Tutaj właśnie następuje kluczowy moment, czarno na białym widzimy wynik budowania wieloletniej relacji między matką a dzieckiem. Nierzadko jest to bardzo trudny czas dla wielu mam, przyzwyczajenie się do życia bez swojego dziecka bywa ciężkie. 

Nie ma matek idealnych, choć każda dąży do tego, aby taką właśnie dla swojego dziecka być. 

Dzisiejszy dzień jest idealną okazją do tego, aby zastanowić się, uświadomić sobie jak wiele zawdzięczamy naszym mamom. To właśnie Twojej mamie w dużej mierze zawdzięczasz to, jakim człowiekiem teraz jesteś. 

Pamiętajcie, bez względu na to, czy macie ze swoimi mamami dobre, złe czy wspaniałe relacje- dziś naprawdę warto im podziękować. 

Czy pamiętasz kiedy ostatnio powiedziałeś swojej mamie, że ją kochasz?

W dzisiejszych czasach, gdzie ciągle za czymś gonimy, dążymy do celów, żyjemy w biegu i niestety często zapominamy, nie znajdujemy czasu dla osób, które włożyły kiedyś całe swoje serce, abyśmy w ogóle mogli do tych celów dążyć. 

Podziękuj dziś swojej mamie, powiedz, że ją kochasz. Jeśli nie jest między wami najlepiej, jeśli coś was poróżniło- pamiętaj

„jest tylko jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca…”

Wszystkim mamom, z okazji ich święta pragniemy złożyć najlepsze życzenia i wyrazy wdzięczności. Życzymy zdrowia, dumy ze swoich pociech oraz dużo radości, nie tylko dzisiejszego dnia. Życzymy Wam, abyście zawsze były doceniane, a miłość, którą obdarzacie bliskich wracała do Was z podwójną siłą!